3. 1. 2021

Adaptačně-integrační kurzy – Nová povinnost pro cizince od 1. 1. 2021

Každý cizinec, kterému bylo od 1. 1. 2021 vydáno povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky, a dále každý cizinec, kterému po tomto datu bylo vydáno povolení k trvalému pobytu bez podmínky předchozího pobytu na území, je povinen absolvovat adaptačně integrační kurz, a to do jednoho roku ode dne převzetí průkazu o povolení k pobytu.

Povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurz se vztahuje na každého cizince, kterému bylo vydáno povolení k dlouhodobému a k trvalému pobytu pobytu na území ČR.
Adaptačně-integrační kurzy jsou administrovány vždy Centry na podporu integrace cizinců (http://www.integracnicentra.cz).

Na kurz určený pro veřejnost se může přihlásit každý cizinec, který:

  • provede registraci na portálu https://frs.gov.cz
  • uhradí částku 1 500 Kč a obdrží potvrzení o úhradě
  • přihlásí se na konkrétní kurz a obdrží o tom potvrzení mailem

Kurz trvá 4 hodiny v rámci jednoho dne.

Nesplnění povinnosti absolvovat adaptačně-integrační kurz do jednoho roku ode dne převzetí průkazu o povolení k pobytu je přestupkem, za který může být cizinci uložena pokuta až do výše 10 000 Kč.
Odkaz na informace…

Vyhláška o provádění adaptačně-integračních kurzů zde…

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.