13. 6. 2024

Lex Ukrajina 7. Dočasná ochrana a možnost získat dlouhodobý pobyt

Rozhodnutí Rady EU o prodloužení dočasné ochrany až do 4. dubna 2026 Evropská komise. Schválit to musí v nejbližších dnech členské státy EU.

Vláda dne 12.06.2024, schválila novelu zákona Lex Ukrajina 7. Novela umožní ukrajinským uprchlíkům, kteří splňuji podmínky minimální délka pobytu v systému dočasné ochrany v ČR více než dva roky, jsou ekonomicky soběstační a nezávislí na dávkovém systému, mohou získat běžný pobytový status Dlouhodobý pobyt.

„Dlouhodobý pobyt je určen pouze těm ukrajinským uprchlíkům, kteří u nás chtějí dlouhodobě žít, nečerpají dávky a jsou ekonomicky nezávislí. Ti pak budou moci lépe plánovat svoji budoucnost a dále se začleňovat do české společnosti. Samozřejmě pro ukrajinské uprchlíky i nadále bude fungovat režim dočasné ochrany,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan

Odkaz…

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.