28. 6. 2020

Nové opatření a vycestováni cizinců

Aktualizováno 28.6.2020
Cizinci (občané třetích zemí) s

  • krátkodobým vízem za účelem zaměstnání,
  • krátkodobým vízem za účelem sezónním,
  • vízem k pobytu nad 90 dnů za účelem sezónním, nebo
  • mimořádným pracovním vízem,

kterým po 12. březnu 2020 skončila platnost víza a zaměstnavatel s nimi sjedná prodloužení pracovního vztahu nebo pracovní vztah nový, se prodlužuje lhůta na vycestování až do 16. září 2020; zároveň se prodlužuje platnost povolení k zaměstnání (podrobnosti zde…).

Dne 23.6.2020
Vláda ČR vydala nové opatření v souvislosti s epidemiologickou situací ve světě, kterým prodloužila platnost povolení k pobytu na území České republiky na základě krátkodobých pracovních nebo sezonních víz a povolení k zaměstnání pro cizince ze třetích zemí až do 16. září 2020.
Cizinci, kteří za těchto podmínek v ČR přechodně žijí, musí být v pracovněprávním vztahu po celou dobu pobytu a jsou povinni z České republiky vycestovat nejpozději do 16. září.

Důvodem k dalšímu prodloužení pracovních povolení a víz je zhoršená epidemiologická situace v zemích původu těchto cizinců, především na Ukrajině, kde stále přetrvává rozsáhlý výskyt nových případů nemoci covid-19.
Zároveň jsou ale tito zaměstnanci velmi důležití pro české zaměstnavatele, především v segmentech zemědělství, stavebnictví a průmyslu. Aby vláda vyšla zaměstnavatelům vstříc a zároveň omezila rizika nákazy pro české obyvatelstvo, rozhodla se prodloužit možnost pracovat v Česku těm cizincům, kteří už v ČR delší dobu jsou, a tudíž nejsou zdaleka tolik rizikoví z pohledu možné nákazy.

Odkaz Vláda ČR…

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.