11. 6. 2021

Cizinci se mohou k očkování registrovat bez veřejného zdravotního pojištění

Aktualizováno 10.11.2021
Cizinci legálně pobývající v ČR budou mít očkování hrazené z rozpočtu ministerstva zdravotnictví.
Platit si budou pouze výkon, tedy aplikaci daného očkování, jinak ho budou mít zdarma.

Cizinci pracující na víza do 90 dnů, který jsou pojištěni, budou mít očkováni zdarma, včetně výkonu.

Aktualizováno 27.10.2021
Cizinci s tři měsíční pracovní víza, cizinci (třetích zemí), kteří mají v ČR krátkodobý pobyt (do 90 dnů) mohou byt očkováni jako samoplátce.
Tato informace byla potvrzena v Plzeňském kraji, očkovací vakcína Comirnaty (Pfizer, BioNTech). Zájemci mohou odepsat přes formulář. Pro začátek zájemce jen Plzeňský kraj .
CENA PRO SAMOPLÁTCE
Maximální cena jedné dávky nepřesáhne 810,- Kč. Tzn. 1620,- Kč za obě dávky
Odkaz…

Ministerstvo zdravotnictví v pátek spustí registraci k očkování pro všechny, kteří nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a dlouhodobě v České republice pobývají. Registrovat se tak budou moci například i cizinci dlouhodobě žijící v ČR.

Cizinci (z EU nebo třetích zemí), kteří mají v ČR dlouhodobý pobyt (nad 90 dnů) – konkrétně se jedná o následující skupiny:

  • cizinec s platným povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v České republice
  • cizinec s platným dlouhodobým vízem
  • rodinný příslušník občana EU s povoleným přechodným nebo trvalým pobytem v ČR
  • občan EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolení k trvalému pobytu na území

Rezervační systém jim nabídne určená očkovací místa, kde bude zároveň i personál mluvící cizím jazykem. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo. Očkovat se bude vakcínou Comirnaty – Pfizer a BioNTech. Cena za jednu dávku nepřesáhne 810 Kč, očkovací místa umožní provedení platby za očkování na místě.

Registrace na očkování bude probíhat prostřednictvím Centrálního registračního systému, kde je připraven samostatný přihlašovací formulář, a to na adrese https://registrace.mzcr.cz/samoplatci.

Pokud cizinci jsou pojištěni v sytému veřejného zdravotního pojištění v ČR nebo ostatních státech EU, očkováni se hradí zdravotní pojišťovna. Pro registrace pokračujte na formulář: https://registrace.mzcr.cz

Certifikát o očkování neboli EU covid pas je pak možné získat na portálu ocko.uzis.cz. Stačí zadat telefonní číslo, email a datum narození. Od 1. července bude tento certifikát/ EU covid pas vstupenkou pro volné cestování v rámci celé EU.

Chtěl(a) bych pomoci s registrací na očkování

V případě zajmu a problému s registrace na očkovaní, můžete obracet se, pomůžeme vám s tím.
Dostačující je odeslat, Jméno, telefonní číslo a E-mail zavoláme vám zpět.

    Odesláním formuláře souhlasím s zpracováním osobních údajů. (více informací)*    Text Widget

    Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.