11. 9. 2021

Povinnosti při vstupu do ČR vyplnit Příjezdový formulář

Příjezdový formulář musejí před vstupem do ČR vyplnit všichni, kdo pobývali v posledních 14 dnech déle než 12 hodin v zahraničí. Povinnost se vztahuje na přijíždějící ze zemí evropských i mimoevropských s nízkým, středním, vysokým i velmi vysokým rizikem nákazy.
Formulář zde…

Pravidla pro vyplnění:
formulář vyplní každá osoba starší 18 let
děti 6-17 let jsou zahrnuty ve formuláři rodinného příslušníka
cestuje-li dítě 6-17 bez rodinného příslušníka, pak vyplňuje formulář samostatně
povinnost vyplnit formulář se nevztahuje na děti do 6 let

„V případě, kdy si osoba nesplní povinnosti, která vyplývají z ochranných opatření ministerstva zdravotnictví, je věc postoupena krajské hygienické stanici k projednání takového přestupku.
Za porušení povinnosti vyplnit příjezdový formulář, podrobit se testům, eventuálně za porušení karantény hygiena ukládá pokutu od 2000 do 20 tisíc korun,“ sdělila na dotaz Práva Hygienická stanice hlavního města Prahy.
Ta jen letos uložila za uvedené přestupky pokuty za více než čtyři miliony korun.
Odkaz…

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.