21. 12. 2023

Informace ohledně prodloužení Dočasné ochrany

Ministerstva vnitra ČR rozesílá informace na emaily z účtu který byli registrovaný pro prodlouženy Dočasné ochrany Ukrajincům
Jedna se o zrušeni registrace, nikoli víza, pro zahájeni nové registrace v lednu 2024.

Těm Ukrajincům kterým jsme pomohli v registrace 2023, v lednu můžete znovu obracet se, pomůžeme vám s novou registrace na prodloužení Dočasné ochrany 2024-2025.

Text emailu Ministerstva vnitra ČR níže:
„v následujících dnech dojde na Informačním portálu pro cizince ke smazání všech uživatelských účtů, které byly:
a) založeny v průběhu prodlužování dočasné ochrany, probíhající do 31. 3.2023,
b) založeny držiteli dočasné ochrany po tomto datu.

Ke smazání Vašeho uživatelského účtu dojde v rámci přípravy na spuštění registrace k prodloužení dočasné ochrany počátkem roku 2024. Smazání se týká pouze uživatelského účtu, nemá žádný dopad na platnost Vašeho pobytového oprávnění.

Online registrace k prodloužení dočasné ochrany do 31. 3. 2025 bude spuštěna začátkem roku 2024 (termín bude předem upřesněn) a bude probíhat až do 15. 3. 2024.

Do doby spuštění online registrace si na Informačním portálu pro cizince nezakládejte nové uživatelské účty. Pro budoucí založení nového účtu, můžete použít váš osobní e-mail (můžete použít stejný, jako u vašeho dosavadního účtu), který běžně používáte. Nepoužívejte e-mailové adresy cizích osob nebo pracovní e-mailové adresy, ke kterým nemáte stálý přístup. Uživatelské účty jsou unikátní, a proto může mít jedna osoba starší 15 let pouze jeden účet.

Pokud si plánujete dočasnou ochranu prodloužit, vyčkejte dalších informací. Zákon, který upravuje prodloužení dočasné ochrany, je stále v legislativním procesu. Než bude schválen, může dojít k dílčím změnám.

Aktuální informace o prodloužení dočasné ochrany najdete zde.“

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.