3. 5. 2024

Upozorněni pro Ukrajince v branném věku žijící v ČR na víza dočasné ochrany

Z důvodu nového zákonu na Ukrajině o zakážu poskytováni konzultantských služeb Ukrajincům v branném věku a šířeni poplašných zprav některých úředních osob ČR přes media, když ne cestujete do zahraničí mimo ČR, doporučuji nenosit s sebou zahraniční pas a to z důvodu jeho straty.
Mišto toho noste s sebou notářské ověřenou kopii první stránky pasu a stránku kde je vystavena víza dočasné ochrany.
Při kontrole můžete prokázat notářské ověřenou kopii a v případe vyžádaní originálu, později přinést ho na příslušný úřad.
Důvodem absence originálu pasu, uveďte strach ztráty pasu a znepokojující prohlášeni některých českých politiku v medii, jako ministra zahraničí ČR Jana Lipavského, nebo některých úředníku.
Například, mluvčího Ředitelství služby cizinecké policie ČR Josefa Urbana, „Každý Ukrajinec, který u nás disponuje dočasnou ochranou, je povinen se prokázat platným cestovním dokladem, kde má dočasnou ochranu uvedenou. Pokud tak neučiní, hrozí mu pokuta až pět tisíc korun a možnost správního řízení o vyhoštění“.

Mluvčí Ředitelství služby cizinecké policie vidět zapomněl na tu skutečnost, že Ministerstvo vnitra ČR dočasnou ochranu udělilo i těm Ukrajincům který platný cestovní doklad vůbec neměli.

Tě Ukrajinci v branném věku, který v ČR dostali dočasnou ochranu bez zahraničního pasu, nemusíte mít strach, noste s sebou víza dočasné ochrany. V případě ztráty, vydají vám novy vízový štítek.
Absence zahraničního pasu, nebude důvodem vašeho vyhoštění, jelikož dočasnou ochranu jste dostali bez tohoto dokumentu.
V případe nutnosti, můžete požádat na OAMP MV ČR o Cizinecký pas. Více…

Dále, pro informace co se tyče branné povinností v ČR.
Stát, který u sebe nemá brannou povinnost, nemůže občany jiného statut nutit k této povinnosti.
Takže, mediální prohlášeni ministra zahraničí ČR Jana Lipavského s tohoto pohlede, je minimálně amorální.
Dle Zákona č. 585/2004 Sb. Zákon o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon) §6 odst. 1,2) ČR,
„vojákovi, a to i v záloze, který odmítne vykonávat mimořádnou službu, zaniká branná povinnost.“ Více…
Nikdo nemá právo deportovat Ukrajince odmítající brannou povinnost, když v České republice toto odmítaní není proti zákonné.
Žijete v ČR a jako každý člověk žijící v teto zemí, mate stejné právo na život.

Nemusíte se však ničeho obávat, když Česká republika, na základe shora uvedeních skutečnostech bude chtít Ukrajince v branném věku deportovat, tato skutečnost vám pomůže získat azyl v jiných demokratických zemi EU, USA nebo Kanady.
Doufáme, že vláda ČR uvědomí ten psychologicky tlak, který poslední dní vyvíjí na uprchlíky z Ukrajiny a udělá související prohlášeni.

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.