19. 4. 2019

Víza za účelem zaměstnaní

Krátkodobá víza
Krátkodobé pracovní povolení (vízum) se uděluje na dobu do 90 dní v jakémkoli 180denním období. Toto vízum nelze prodloužit a je vydáváno pouze na konkrétního zaměstnavatele.

Zaměstnanecká karta
Zaměstnanecká karta je druh povolení k dlouhodobému pobytu (delšího než 3 měsíce) na území ČR za účelem práce. Cizinec, který má zaměstnaneckou kartu, je oprávněn pracovat na pracovní pozici, na kterou byla zaměstnanecká karta vydána.

V případě změny zaměstnavatele, změny pracovní pozici, ke které byl udělen souhlas odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, je třeba zažádat o nové povolení u odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra.

Zaměstnanecká karta nahrazuje vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem zaměstnání, na dobu trvání pracovně-právního vztahu, nejdéle však na 2 roky. Lhůta pro rozhodnutí o žádosti o zaměstnaneckou kartu je 60 dnů; 90 dnů ve zvlášť složitých případech.

Žádost o zaměstnaneckou kartu musíte osobně podat na místně příslušném zastupitelském úřadu ČR. Žádost jste oprávněn podat pouze na zastupitelském úřadu ČR ve státě, jehož jste občanem, popřípadě jenž vydal cestovní doklad, jehož jste držitelem, nebo ve státě, ve kterém máte povolen dlouhodobý nebo trvalý pobyt (info MVČR….)

Text Widget

Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.